نمایندگی فروش سوییچ سیسکو cisco گیلان

سوییچ از جمله وسایل مورد استفاده در تمامی شرکت ها، شبکه ها، موسسات و سازمان ها است. از این وسیله برای اتصال رایانه ها، دستگاه ها و دوربین های مدار بسته استفاده می شود. سیسکو یک برند آمریکایی است که مربوط به یک شرکت معتبر می باشد. این شرکت محصولاتی با کیفیت بالا تولید می کند و تمامی محصولات آن از جمله سوییچ های سیسکو دارای امکانات و پایداری خوبی هستند. از ویژگی‌های مثبت این وسیله می توان به امنیت بالای آن در شبکه اشاره کرد.

نمایندگی فروش سوییچ سیسکو cisco گیلان

نمونه های قدیمی سوییچ سیسکو جهت برنامه ریزی اصولی شبکه و مدیریت آن مورد استفاده قرار میگیرد. سوییچ های سیسکو بسته به اینکه در کدام لایه فعالیت می کنند، به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند‌. تمامی مدل های سوئیچ سیسکو دارای کاربرد مخصوص به خود بوده و از این جهت از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار هستند. برای دستیابی به انواع مدل های سوئیچ سیسکو می توانید به نمایندگی فروش سوئیچ سیسکو cisco گیلان مراجعه نمایید.

انواع سوییچ سیسکو

نمونه های مختلفی از سوئیچ های سیسکو با کاربردهای مختلف توسط کمپانی سیسکو تولید و در بازار عرضه می‌شود. سوییچ های campus Lan ، سوییچ های سری MDS، سوئیچ های دیتا سنتر و سوئیچ های صنعتی از نمونه های پرکاربرد سوییچ های سیسکو هستند.
سوییچ هایی که در لایه Access و core & distribution می باشند نیز دو نمونه دیگر از سوییچ برند سیسکو می باشد.

سوییچ هایی که در لایه ای Access هستند به دستگاه ها و وسیله هایی مانند سرورها و کلاینت ها متصل می‌شوند. سوییچ سیسکو کاتالیست 2960-L و سوییچ سیسکو سری 3950 مدل WS-C3850-12S-S و سوییچ سیسکو سری 3750 مدل WS-C3750G-48TS-S ازنمونه سوئیچ هایی هستند که در لایه Access قرار می‌گیرند. در نمونه های جدید سوئیچ سیسکو شاهد قابلیت‌ های بیشتری هستیم که در اختیار مدیران شبکه قرار داده میشود. 24-48 پورت گیگابیت پرسرعت جهت اتصال به نود شبکه، امکان اتصال ماژول های فیبر نوری، قابلیت پشتیبانی از پروتکل 802.1X در جهت افزایش امنیت شبکه و private VLAN جهت اعمال محدودیت های بیشتر از جمله قابلیت های مهم یک سوییچ سیسکو می باشد.


از جمله امکانات ویژه ای که سیسکو های مدرن را در اختیار کاربران قرار می دهد می توان به امکان عبور برق از کابل شبکه اشاره کرد. نرم افزارهای قدرتمندی نیز جهت مدیریت سوئیچ های سیسکو در جهت انجام مانیتورینگ وجود دارند که امکانات زیادی در اختیار کاربر قرار می دهند. سوییچ های سیسکو همچنین دارای قابلیت stacking هستند.

یعنی می توان چندین سوئیچ را به یک سوییچ کاربردی تبدیل کرد در این صورت در اثر خارج شدن یک سوییچ از مدار، شبکه دچار مشکل نمی شود. عملیاتی مثل فیلترینگ، فایروالینگ و روتینگ، همچنین تنظیمات روترینگ و اتصالات WAN در لایه distribbution سوییچ سیسکو انجام می شود‌‌. سوییچ 3750 در دو لایه distribbution و core قابل استفاده است. سوییچ های سیسکو کاتالیست 4500، 6500، 6800 از نمونه سوییچ های این لایه می باشند. تمامی مدل ها و سری های نام برده شده از سوئیچ سیسکو در نمایندگی فروش این وسیله در گیلان موجود می باشند.