نمایندگی فروش سوییچ سیسکو cisco قزوین

در این مقاله قصد داریم جهت آشنایی شما با سوئیچ های سیسکو و نحوه ارتباط با آنها بحث کنیم، یک سخت افزار شبکه است که شباهت زیادی به آب دارد، این وسیله وظیفه انتقال بسته های دیتا را بر اساس آدرس سخت افزاری بر عهده دارد سوییچ ها هوشمندتر از هاب می‌باشند. سوئیچ ها بر اساس آدرس های مک وظیفه خود را انجام می‌دهند اما چگونه؟!

نمایندگی فروش سوییچ سیسکو cisco قزوین

این وسیله در واقع باید دارای یک خروجی باشد که با استفاده از آن بتوانیم دستور انجام کار را به سیستم عامل درون سوئیچ بدهیم. سوییچ سیسکو دارای 4 نوع حافظه می باشد حافظه فرار با نام RAM و حافظه غیر فرار و ماندگار با نام Nv RAM که نوع دوم قابلیت ذخیره در فلش را در قالب یک فایل مخصوص دارد. نوع سوم ROM نام دارد که وظیفه بوت شدن دستگاه را در سوئیچ سیسکو برعهده دارد. این حافظه در واقع نشان می‌دهد مشخصات و پارامترهای دستگاه چیست. فلش نوع چهارم حافظه در سوییچ سیسکو است که به شکل فلش های معمول در دستگاه وجود دارد و به طوری طراحی شده که قابلیت بیرون آوردن و جداسازی از دستگاه را دارد.

برای دسترسی به تمامی قابلیت های سوئیچ سیسکو به شکل صحیح، جهت خریداری آن لازم است که به نمایندگی های فروش مجاز و معتبر آن مراجعه نمایید. از آن جایی که اهمیت این وسیله بر کاربران پوشیده نیست، مراکز فروش آن در شهرهای مختلف تاسیس شده است. نمایندگی فروش سوئیچ سیسکو cisco قزوین آماده ارائه خدمات این وسیله به مشتریان و کاربران می باشد.


کاربرد سوییچ سیسکو

به جرات می توان گفت که یکی از پایه های اصلی در شبکه های کامپیوتری ایجاد یک نوع شبکه ساختار یافته می باشد. به طوری که در این شبکه امکان انتقال هر نوع اطلاعاتی برای کاربر وجود داشته باشد. اگر قصد دارید تعدادی از سیستم ها را به یکدیگر متصل کنید تا در نهایت بتوانید یک شبکه ایجاد کنید، به یک سوییچ سیسکو جهت برقراری این ارتباط نیاز دارید. سوییچ سیسکو در واقع ساخت این مسیر ارتباطی را برای کاربر میسر می کند. انتقال داده با سرعت و امنیت زیاد، کاربرد مهم سوییچ سیسکو است. با توجه به اینکه در این سال ها در زمینه ارتباطات پیشرفت چشمگیری داشته‌ایم می توان گفت توانسته ایم این نوع ارتباط را با سرعت و امنیت بیشتری در دسترس کاربران قرار دهیم. مدل های سوییچ سیسکو تنوع زیادی دارند که در قسمت بعد به آن می پردازیم.


انواع سوییچ سیسکو

تمامی سوییچ های شبکه در دو گروه سوییچ های مدیریتی سیسکو یا manage و سوئیچ های غیر مدیریتی سیسکو یا unmanage دسته بندی می شوند. دسته اول قابل تنظیم هستند‌. همین امر باعث شده که کارایی شبکه را بالا ببرند. سوییچ های مدیریتی سیسکو خود به دو گروه سوئیچ های هوشمند و سوئیچ های تمام مدیریتی تقسیم می شوند. توجه داشته باشید که نوع هوشمند مقیاس کمتری داشته و از امنیت کمتری نیز برخوردار هستند. اما از مزیت‌های آن می‌توان به تکنولوژی احراز هویت اشاره کرد.

استفاده از این نوع سوئیچ جهت پشتیبانی از اطلاعات و داده هایی که توسط شبکه ارسال می شود، مناسب است. سوییچ های تمام مدیریتی به دلیل قابلیت ها و ویژگی های خاصی که دارند از سایر نمونه ها متمایز شده اند‌. این نوع سوییچ ها دارای قیمت بالاتری نسبت به انواع دیگر می باشند. سری ۲۹۶۰ از سوئیچ های تمام مدیریتی سیسکو بهترین نوع سوییچ از این مدل می باشد. سوییچ های غیر مدیریتی سیسکو از دسته دوم، جهت ایجاد یک شبکه خانگی کوچک گزینه مناسبی می باشند.

به طور مثال برای اتصال دو کامپیوتر یا یک کامپیوتر به دستگاه پرینتر می توان از این نوع سوییچ برای برقراری شبکه استفاده کرد. سوییچ های غیر مدیریتی سیسکو در زمان احتیاج به چندین پورت نیز گزینه مناسبی به شمار می‌روند. این نوع سوییچ ها کارایی ساده‌ای داشته و جهت راه اندازی به مانیتورینگ نیاز ندارند. همین امر باعث شده که قیمت این مدل سوئیچ سیسکو مقرون به صرفه تر و پایین‌تر از سایر مدل ها باشد. سری 110 از این مدل پیشنهاد ویژه ما به کاربران است. تمامی نمونه ها و مدل های نام برده از سوئیچ سیسکو در نمایندگی فروش سوئیچ سیسکو cisco قزوین موجود می باشند.