نمایندگی فروش سوییچ سیسکو cisco سیستان و بلوچستان

ایجاد شبکه ای یک دست جهت انتقال اطلاعات مهمترین کار در شبکه های کامپیوتری می باشد. برای ایجاد یک شبکه لازم است چند سیستم به یکدیگر متصل شوند. راه ارتباطی این سیستم ها از طریق سوئیچ سیسکو میسر می شود. سیسکو انتقال اطلاعات را از مبدا به مقصد بر عهده دارد. این انتقال با سرعت و به شکل مطمئن انجام می پذیرد . با پیشرفت علم در زمینه ارتباطات شاهد تنوع زیادی در مدل های سوئیچ سیسکو در بازار هستیم.

نمایندگی فروش سوییچ سیسکو cisco سیستان و بلوچستان

از جمله مواردی که باعث ایجاد تفاوت در بین نمونه های مختلف سوئیچ سیسکو می‌شود می‌توان به تعداد پورت های موجود در این دستگاه و میزان سرعت انتقال داده یا بسته های اطلاعاتی اشاره کرد. سوییچ سیسکو به عنوان یک سخت افزار مهم می تواند داده ها را دریافت و ارسال کند. برای این کار لازم است به دستگاهی مثل کامپیوتر، سرور یا دوربین مداربسته متصل باشد. تمامی مدل های مختلف سوئیچ سیسکو در نمایندگی فروش سوئیچ سیسکو cisco سیستان و بلوچستان قابل دسترسی هستند‌.

نحوه کار سوییچ سیسکو

سوییچ سیسکو در شبکه های مخابراتی دستگاهی مهم به شمار می رود. این دستگاه وظیفه دارد داده را از پورت های ورودی چندگانه دریافت و به سمت پورت خروجی مخصوصی منتقل نماید. برای درک این مفهوم یک مثال ساده برای شما در نظر گرفته ایم. شبکه سنتی تلفن با استفاده از یک یا چند سوئیچ سیسکو کار می کند‌. در واقع سوییچ در این شبکه اتصال موقت را برقرار کرده و باعث برقراری ارتباط بین ۲ فرد می شود. در شبکه های بزرگ تر و گسترده ترین مانند اینترنت، آدرس مقصد سوئیچ بر اساس IP موجود در هر بسته دیتا، مشخص می‌شود. محدوده عملیاتی سوییچ لایه datalink است و بجز انتقال سیگنال قادر به انجام کارهای دیگری نیز هست‌.


معرفی سوییچ های سیسکو

تمامی سوییچ های ساخته شده توسط کمپانی سیسکو در سری ۲۹۶۰، ۳۵۶۰، ۳۷۵۰ ، ۴۵۰۰ و ۶۵۰۰ در بازار معرفی شده اند. کمپانی آمریکایی سیسکو در تولید سوییچ های خود به سلسله مراتب شبکه، سرعت و نوع ارتباطات، سرویس های مورد نیاز و سایز شبکه توجه داشته است. امروزه با توجه به نیازهای مختلف کاربران تمامی انواع سوئیچ های سیسکو قابل بهره‌برداری هستند.

سوییچ های سری ۲۹۶۰ سیسکو در دو نوع stackable و standalone تولید می شوند‌. سوئیچ های سیسکو در این سری دارای ۲۴ یا ۴۸ پورت و ۲ یا ۴ uplink می باشند‌‌. این مدل سوییچ ها برای شبکه های midmarket، enterprise و branch office گزینه مناسبی هستند. سوییچ های رده ۳۵۶۰ سیسکو از uplink های ۱ و ۱۰G پشتیبانی می کند‌.

سوییچ های سیسکو در سری ۳۷۵۰ دارای پورت fast ethernet جهت بهبود مصرف انرژی هستند. قابلیت هایی نظیر دسترسی، امنیت و مقیاس پذیری از مزیت های سوییچ های X-۳۷۵۰ می باشد‌. انعطاف پذیری، امنیت، کارایی و تراکم بالا در کنار ماجولار بودن از ویژگی های سوییچ های رده ۴۵۰۰ بشمار می رود.

سوییچ های رده ۶۵۰۰ سیسکو نیز دارای قابلیت ماجولار بوده که سبب ایجاد و ارائه سرویس در سطح بالا برای هر نقطه از شبکه می شود‌. پشتیبانی از بیشترین تراکم و فراهم کردن سرویس های سرعت بالا و پیشرفته از دیگر مزیت های سوییچ های سیسکو در این رده می باشد. نمایندگی فروش سوئیچ سیسکو cisco در سیستان و بلوچستان آماده ارائه تمامی انواع سوئیچ ها در رده های نام برده است.